השלבים בגיוס הון לסטארטאפ:

יש לך רעיון או אפילו אב טיפוס? אתה מחפש מימון שיאפשר לך להתמקד במיזם במשרה מלאה, לפתח את המוצר ולשווק אותו?

להלן שלבי גיוס הון של חברת סטארטאפ:

Pre seed – זהו שלב הרעיון, מדובר בגיוס ראשוני על מנת לבנות תכנית עסקית ובדיקת התכנות לרעיון. בשלב זה ההשקעה אינה בסכומים גבוהים ובדרך כלל מגיעה מכיסו של היזם, משפחה, חברים והלוואות בנקאיות.

Seed – מדובר בדרך כלל בסכום השקעה נמוך יחסית שניתן לחברה על מנת לייצר מוצר ראשוני. בדרך כלל בשלב זה ליזמים יהיה רעיון למוצר ופוטנציאל חדירה לשוק אך לא בהכרח מוצר מוגמר. בשלב זה ההשקעה מספיקה להעביר את המוצר משלב רעיוני לפיתוח מוצר. ההשקעה בדרך כלל מגיעה מאנג’לים.

Round A – לאחר שהחברה הגיעה לנקודה שיש לה מוצר פעיל ניתן לפנות לגיוס מקרנות הון על מנת להחדיר את המוצר לשוק. המימון בשלב זה יהיה בסכומים גדולים יותר מאשר בשלב ה-seed, בדרך כלל בין שלושה לשבעה מיליון דולר. חברות בדרך כלל עושות שימוש במימון זה כדי לבנות את המודל העסקי הטוב ביותר עבורן וכדי להחדיר את המוצר שלהן לשוק היעד.

Round B – בשלב זה יהיה כבר לחברה מוצר פעיל ומודל עסקי והיא צריכה מימון נוסף על מנת להחדיר את המוצר שלה לשוק רחב יותר. מדובר בגידול משמעותי בסכומים, בדרך כלל בין שבעה לחמישים מיליון דולר.

Round C – שלב זה מתמקד בצמיחה מהירה של החברה. מדובר בשלב זה בחדירה לשווקים בינלאומיים או מתן פוקוס על גיוון המוצר והמרתו לפלטפורמות נוספות.

מחפש לגייס הון? RMR עובדת בשיתוף פעולה עם אנג’לים וקרנות הון מכל שלבי הגיוס. צור קשר!

יכול לעניין אותך גם:

ביטקוין – היבטי מס

משקיעי ביטקוין? אתם חייבים כסף למס הכנסה! בואו להבין מדוע אז מה זה בעצם ביטקוין? ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שנוצר ומוחזק בצורה אלקטרונית. המטבע אינו נשלט ע"י שום גוף ומיוצר ע"י אנשים בכל העולם באמצעות מחשבים. כדי להבין מה זה...

השינויים הצפויים של ענף היהלומים – היבטי מס הכנסה

השינויים הצפויים של ענף היהלומים - היבטי מס הכנסה אחרי מספר שנים שמס הכנסה בוחן את אופן הטיפול של ענף היהלומים, פורסם בספטמבר 2018 הנחיות חדשות בדבר ניהול ספרים של יהלומנים אשר ייכנסו לתוקף בינואר 2019 וישנו באופן מהותי את...

עשר הטעויות הנפוצות של בעלי עסקים

כעצמאים אנחנו עובדים קשה, מאד. משקיעים מעל ומעבר בעסק, מבחינת אנרגיה, זמן וכסף. מוכנים להקריב הרבה בשביל ההצלחה שלו (ושלנו), אבל עדיין אנחנו עושים כמה טעויות לאורך הדרך שמעכבות את התפתחות העסק. ריכזנו את עשרת הטעויות הנפוצות, שחוסמות את הפוטנציאל...