כעצמאים אנחנו עובדים קשה, מאד. משקיעים מעל ומעבר בעסק, מבחינת אנרגיה, זמן וכסף. מוכנים להקריב הרבה בשביל ההצלחה שלו (ושלנו), אבל עדיין אנחנו עושים כמה טעויות לאורך הדרך שמעכבות את התפתחות העסק. ריכזנו את עשרת הטעויות הנפוצות, שחוסמות את הפוטנציאל של העסק שלכם.

1. לא מפרידים בין חשבון העסקי לבין החשבון האישי:

עצמאים רבים במיוחד בתחילת הדרך, לא מפרידים בין החשבון האישי לבין החשבון העסקי שלהם. מה שמקשה עליהם עוד יותר לעשות סדר בשורות ההוצאות וההכנסות, לבחון את שורת הרווח ולקבל תנאים מתאימים מהבנק. מה גם, כשלא עושים הפרדה בין העסק לבין החיים האישיים בחשבון, איך אפשר לעשות הפרדה כשזה מגיע לחיי היומיום?

2. לא משווים מחירים בין ספקים:

סדר היום של בעלי עסקים הוא עמוס, והשאיפה של כולנו היא לסיים כמה שיותר משימות בכמה שפחות זמן. יש משימות שנכון לתת להם תשומת לב רבה יותר. למשל השוואת עלויות בין ספקים שונים. בירור מעמיק יותר ומשא ומתן נכון יכול לחסוך לעסק שלך מאות עד אלפי שקלים בחודש.

3. תמחור לקוי – לא בודקים את הרווחיות של המוצר/שירות בצורה מדויקת:

אתם מכירים את העסק שלכם כמו את כף היד שלכם, מתמצאים בכל פרט חיוני. ועדיין, את השורה התחתונה -רווחיות- לא בטוח שאתם יודעים. מתי בפעם האחרונה בדקתם את שורת הרווח שלכם? וגם כאשר בדקתם אותה, יכול להיות שפספסתם הוצאה מסוימת? יכול להיות שהעסק שלכם מפסיד בשעה שנראה לכם כי שורת הרווח חיובית. תבדקו שוב, תשוו מול תקופה קודמת ותישארו עם אצבע על הדופק. ישנם מודלים רבים לתמחור נכון, אפשר ליצור קשר איתנו, נשמח להדריך אותכם לעומק.

4. לא חוקרים את השוק שלכם:

בין אם אתם בטוחים שאתם מאסטרים בתחומכם ובין אם הרגע לקחתם את הצעד הראשון בעסק, תהיו בטוחים שיש לכם עוד הרבה מה ללמוד. גם בשעה שאתם יודעים מצוין מה קורה בתוך העסק, המצב בשוק הרבה פעמים לא ברור. עסקים קטנים נוטים ללכת יותר לפי אינטואציות, ניחושים מושכלים ותשוקה לתחום שלהם. מעטים הם העסקים שמשקיעים כראוי בלחקור את השטח -לחקור את הפוטנציאל שלו, את המגמות, את החסמים ואת המתחרים. לפני שאתם בוחרים להיכנס לתחום חדש או להוסיף שירות/מוצר, אל תקפצו למים. תשקיעו במחקר שוק מקיף שיתן לכם תמונה אוביקטיבית כדי שתוכלו לבדוק אם זה בכלל שווה את ההשקעה שלכם.

5. אי ביצוע מעקב ורישום של חשבוניות באופן מלא:

המיסים בישראל הם גבוהים, ההוצאות של העסק לא מעטות, ולמרות שהיינו שמחים שמס הכנסה יכיר ביותר הוצאות של העסק, אנחנו עדיין לא תמיד שומרים את כל החשבוניות שמס הכנסה כן מכיר לנו, וחבל כי זה מצטבר לסכומים משמעותיים. מומלץ לעבור על העובר ושב ופירוט כרטיסי אשראי ברמה החודשית על מנת לאתר הוצאות שפספסתם.

6. ניהול זמן לקוי ותעדוף נכון של משימות:

אנחנו רצים סביב השעון, מנסים לסגור עוד פינה ולכבות עוד שריפה. יש ימים שאנחנו עסוקים בהמון דברים מסביב ולא מגיעים למשימות הגדולות והחשובות באמת. דברים נגררים מהיום למחר, ומשם לחודש הבא. כך שהתהליכים החשובים באמת לעסק לא תופסים תאוצה. קחו לכם בסוף כל יום 10 דקות לבנות את הלו”ז של היום למחרת והשאירו חלון זמן סביר ל”כיבוי שריפות” במהלכו.

7. לא יודעים להאציל סמכויות:

מי לא מכיר את המשפט “אם אתה רוצה שדברים ייעשו, תעשה אותם בעצמך”, אחד המשפטים היותר מזיקים לעצמאיים. אנחנו נוטים עמוק בפנים להאמין למשפט הזה ולעשות יותר מדי משימות בעצמנו במקום לשחרר את צוואר הבקבוק, לגייס עובדים נוספים ולהכשיר את העובדים שכבר יש לנו ליותר משימות.

8. לא מנהלים תזרים מזומנים:

העסק שלכם עובד טוב, יש אפילו קצת רווח (תודה לאל). אבל כסף זמין מעכשיו לעכשיו – אנחנו נוטים להשאיר פחות. מרבית העסקים הקטנים בישראל נסגרים בעקבות בעיות של תזרים מזומנים ואי יכולת לפרוע התחייבויות. לכן מומלץ לנהל תזרים מזומנים על מנת לצפות מראש מתי אתם צפויים להיכנס לבעיה תזרימית ולהיערך בהתאם.

9. צמיחה = השקעה, לא צריך לפחד ממימון חיצוני:

עסקים קטנים ואף חברות לעיתים נגררים למינוסים, זה קורה גם לטובים ביותר. במצב כזה, הם צוברים ריביות גבוהות מול חברות האשראי והבנקים וכך זורקים יותר מדי כסף החוצה. זאת בשעה, שאפשר היה לקחת הלוואה, לשלם ריבית הרבה יותר נמוכה, ולהתיישר חזרה הרבה יותר מהר.

10. לא ברור מהן המטרות של העסק:

איך הייתם מסכמים את החודש האחרון? ואת השנה האחרונה? לא תמיד ברור לנו אם אנחנו מתקדמים בקצב טוב, אם אנחנו נוסקים קדימה או נשארים מאחורה. הפתרון לכך הוא פשוט ברור: תבנו תוכנית עסקית עם יעדים ישימים ומדידים לחודש, לרבעון ולשנה הקרובים. כך תוכלו לדעת איפה אתם עומדים ולאן בדיוק אתם רוצים להגיע.

נשמח ללוות את העסק שלכם יד ביד ולעזור לו לגדול ולהתפתח. בRMR יש לנו כלים ושירותים רבים בין אם זה בניהול תזרים מזומנים, במחקרי שוק, בבניית תוכנית עסקית, בסיוע בקבלת הלוואות ועוד. כל מה שנותר לכם לעשות זה להשאיר פרטים כאן למטה, ואנחנו נחזור אליכם לקביעת פגישת יעוץ ללא עלות. צור קשר.

אולי יעניין אותך גם:

ביטקוין – היבטי מס

משקיעי ביטקוין? אתם חייבים כסף למס הכנסה! בואו להבין מדוע אז מה זה בעצם ביטקוין? ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שנוצר ומוחזק בצורה אלקטרונית. המטבע אינו נשלט ע"י שום גוף ומיוצר ע"י אנשים בכל העולם באמצעות מחשבים. כדי להבין מה זה...

השינויים הצפויים של ענף היהלומים – היבטי מס הכנסה

השינויים הצפויים של ענף היהלומים - היבטי מס הכנסה אחרי מספר שנים שמס הכנסה בוחן את אופן הטיפול של ענף היהלומים, פורסם בספטמבר 2018 הנחיות חדשות בדבר ניהול ספרים של יהלומנים אשר ייכנסו לתוקף בינואר 2019 וישנו באופן מהותי את...

5 הכלים שכל דרופשיפר צריך

5  הכלים שכל דרופשיפר צריך אז חקרתם, בדקתם, למדתם ואתם כבר מוכנים לקפוץ למים ולהכנס לעסקי הדרופשיפינג. מזל טוב! יחד עם האיחול, חשוב לזכור שלפני שצוללים למים העמוקים, חייבים לדאוג לבסיס טוב ויציב. את הבסיס הזה משיגים כאשר מבינים איך...