איך רואה חשבון טוב יכול לעזור לעסק שלך

כל עסק צריך רואה חשבון אבל לא כל רואה חשבון מתאים לעסק שלך.

כדי להעריך האם אתה מקבל את השירות שמגיע לך מרואה החשבון שלך יש לבחון את נושאים הבאים:

●  ליווי שוטף במהלך השנה – יש רואי חשבון שמדברים עם הלקוח שלהם רק פעם בשנה כשצריך לחתום על הדוח הכספי. ליווי שוטף הוא חשוב על מנת לראות שאתה מתנהל נכון במהלך השנה ולמנוע טעויות.
●  תשלום מקדמות – עסקים מחויבים בתשלום מקדמות למס הכנסה ולביטוח לאומי. מעבר לתשלום המקדמות במהלך השנה תפקידו של רואה החשבון הוא לעשות כל תקופה הערכה למחזור העסק הצפוי בשנת המס ולעדכן את המקדמות בהתאם על מנת שלא תשלם יותר או פחות מס ממה שאתה חייב דבר אשר מצד אחד יכול לפגוע בתזרים המזומנים של העסק ומצד שני יגרור חובות מס גבוהות בעת הגשת הדוח הכספי.
●  מעקב הוצאות – כל חודש יש להעביר לרואה החשבון את החשבוניות על מנת שידווח לרשויות המס. רואה חשבון טוב יבצע בדיקה אילו חשבוניות חסרות ויתריע ללקוח מכיוון שאי דיווח מלא יגרום לכך שההכנסה החייבת במס תגדל והתאם חבות המס.
●  תכנון מס – תכנון מס נכון בעסק הוא בעל חשיבות גבוהה. יש לבדוק שרואה החשבון אכן מבצע תכנון מס חכם ורלוונטי לעסק. ישנן מספר פעולות שניתן לעשות על מנת למקסם את הרווח ולהקטין את חבות המס.
●  זמינות – ברוב המקרים יש לבעל עסק שאלות רבות במהלך השנה ומדי פעם גם צריך אישורים שונים למטרות שונות. חשוב לעבוד עם רואה חשבון סבלני שמוכן לענות על שאלות ולספק תשובות וחומרים בזמן.
●  התאמות בנקים – בסוף כל חודש מתבצעת התאמות בנקים בהנהלת החשבונות. חשוב שהתאמות הבנקים יעשו בזמן ולא יתעכבו משתי סיבות, אחת היא על מנת להציף חסרים של חשבוניות בזמן והסבר לתנועות לא ברורות, שנייה היא היכולת להפיק מאזן בוחן שמשקף מצב אמיתי של החברה ברגע נתון (חשוב למטרת לקיחת הלוואות, גיוס משקיעים וכו’).
●  שכר – זהו נושא רגיש מאוד ופתח לתביעות משפטיות. רואה חשבון טוב לא רק יודע להפיק תלושי שכר על פי חוקי העבודה אלא גם יודע להדריך את בעל העסק כיצד להתנהל נכון ולראות שהוא עומד בכל החוקים והתקנות כגון הפרשות לפנסיה, חופשה, הבראה וכו’.
●  יעוץ עסקי – רואי חשבון עובדים עם המון עסקים ולעיתים קרובות בעלי ראייה עסקית רחבה. הערך המוסף שרואה חשבון יכול לתת לך מעבר לשירותים הפיננסיים הוא יעוץ עסקי חכם.

לסיכום בחירת רואה חשבון שמתאים לעסק שלך הוא בעל חשיבות רבה ויכול לחסוך לך הרבה טעויות וזמן ולתת לך את השקט והכלים להתמקד בפיתוח העסק. לכן חשוב לבחון כל הזמן האם אתה מקבל את השירות שמגיע לך ולא לקחת כמובן מאליו. לעיתים קרובות בעלי עסקים חוששים לעבור רואה חשבון מכיוון שהתרגלו אליו ולצורת עבודתו אך שינוי יכול לגרום לעסק לצמוח קדימה ולפעמים הכרחי.

בעל עסק? הזמן הנכון להחליף רואה חשבון הוא בתחילת השנה על מנת לפתוח דף חדש, לצורך כך חשוב להתחיל להיערך לכך כבר עכשיו.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואין לראות בו כתחליף לייעוץ מקצועי.

לקבלת ייעוץ מקצועי צרו קשר!

אולי יעניין אותך גם:

ביטקוין – היבטי מס

משקיעי ביטקוין? אתם חייבים כסף למס הכנסה! בואו להבין מדוע אז מה זה בעצם ביטקוין? ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שנוצר ומוחזק בצורה אלקטרונית. המטבע אינו נשלט ע"י שום גוף ומיוצר ע"י אנשים בכל העולם באמצעות מחשבים. כדי להבין מה זה...

השינויים הצפויים של ענף היהלומים – היבטי מס הכנסה

השינויים הצפויים של ענף היהלומים - היבטי מס הכנסה אחרי מספר שנים שמס הכנסה בוחן את אופן הטיפול של ענף היהלומים, פורסם בספטמבר 2018 הנחיות חדשות בדבר ניהול ספרים של יהלומנים אשר ייכנסו לתוקף בינואר 2019 וישנו באופן מהותי את...

עשר הטעויות הנפוצות של בעלי עסקים

כעצמאים אנחנו עובדים קשה, מאד. משקיעים מעל ומעבר בעסק, מבחינת אנרגיה, זמן וכסף. מוכנים להקריב הרבה בשביל ההצלחה שלו (ושלנו), אבל עדיין אנחנו עושים כמה טעויות לאורך הדרך שמעכבות את התפתחות העסק. ריכזנו את עשרת הטעויות הנפוצות, שחוסמות את הפוטנציאל...