השינויים הצפויים של ענף היהלומים - היבטי מס הכנסה

אחרי מספר שנים שמס הכנסה בוחן את אופן הטיפול של ענף היהלומים, פורסם בספטמבר 2018 הנחיות חדשות בדבר ניהול ספרים של יהלומנים אשר ייכנסו לתוקף בינואר 2019 וישנו באופן מהותי את הדרך שבה יהלומנים מתנהלים. עיקר השינויים באים לידי ביטוי: בהגדרות של אבן יקרה וחבילות, ניהול מלאי ותיעוד העסקאות.

השינוי המהותי ביותר על העסקים המקומיים הוא נושא המלאי ואופן המדידה שלו. אם בעבר יהלומנים מדדו את המלאי כנמוך מבין עלות לשווי שוק ונהנו ממצב שבו בעצם הם היו מעריכי השווי של המלאי שלהם ובכך היה להם את “הכוח” לקבוע את הרווחים שלהם ואת חבות המס, אז היום המצב משתנה ו”הכוח” חוזר לרשות המיסים שפרסמו מספר הנחיות חדשות בהקשר זה.

להלן עיקרי הדברים, כפי שפורסם על ידי מס הכנסה:

  1. אבן יקרה – עדכון ההגדרה על מנת לאפשר רישום מדויק יותר של המלאי. כאשר כל אבן במשקל של קרט ומעלה או אבן בעלת תעודה תירשם.
  2. חבילה – מספר אבנים שמאוגדות ביחד, כל חבילה תקבל מספר סידורי ייחודי. במידה ומפרקים את החבילה למספר חבילות כל חבילה תקבל מספר סידורי ייחודי.
  3. תיעוד עסקאות עם תושבי חוץ, אם בעבר לא היה חובה לתעד את פרטי הקונה המצב הולך להשתנות ואופן התיעוד יושווה לשאר העוסקים.
  4. MEMO OUT – סוף לעמימות בעסקאות תיווך, על כל עסקה תיווך על המתווך להנפיק מסמך קניה שיפרט את התחייבות לתשלום ופרטים נוספים.
  5. מלאי – מספר שינויים שחשוב להתעדכן בהן, הנקודות המרכזיות: ניהול ספר תנועות בהתאם לסעיף 13 לפרק ג’, אופן רישום המלאי במועד כניסתו לעסק ואופן מדידת מחיר העלות.

כפי שנאמר ההנחיות החדשות שצפויות להשפיע משמעותית על ענף היהלומים ייכנסו לתוקף בתחילת 2019 ויש להיערך בהתאם.

משרדינו מתמחה במתן שירותי הנהלת חשבונות ליהלומנים וליווי פיננסי.

נשמח לעמוד לשירותכם ולייעץ כיצד להיערך לשינויים הצפויים, צרו קשר לפגישת ייעוץ חינם.

בברכה,

RMR

אולי יעניין אותך גם:

ביטקוין – היבטי מס

משקיעי ביטקוין? אתם חייבים כסף למס הכנסה! בואו להבין מדוע אז מה זה בעצם ביטקוין? ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שנוצר ומוחזק בצורה אלקטרונית. המטבע אינו נשלט ע"י שום גוף ומיוצר ע"י אנשים בכל העולם באמצעות מחשבים. כדי להבין מה זה...

עשר הטעויות הנפוצות של בעלי עסקים

כעצמאים אנחנו עובדים קשה, מאד. משקיעים מעל ומעבר בעסק, מבחינת אנרגיה, זמן וכסף. מוכנים להקריב הרבה בשביל ההצלחה שלו (ושלנו), אבל עדיין אנחנו עושים כמה טעויות לאורך הדרך שמעכבות את התפתחות העסק. ריכזנו את עשרת הטעויות הנפוצות, שחוסמות את הפוטנציאל...

5 הכלים שכל דרופשיפר צריך

5  הכלים שכל דרופשיפר צריך אז חקרתם, בדקתם, למדתם ואתם כבר מוכנים לקפוץ למים ולהכנס לעסקי הדרופשיפינג. מזל טוב! יחד עם האיחול, חשוב לזכור שלפני שצוללים למים העמוקים, חייבים לדאוג לבסיס טוב ויציב. את הבסיס הזה משיגים כאשר מבינים איך...