מגוון טיפים להערכות נכונה לתום שנת המס 2018

1.  בדיקת ובחינה שכל ההוצאות הקבועות בעסק דווחו – האם דיווחנו על כל ההוצאות הקבועות שלנו בעסק (לדוגמא, חשמל/מים/ארנונה/שכירות ועוד). אי דיווח מלא יגרום לכך שההכנסה החייבת במס שלכם תגדל ותשלמו מס גבוה יותר! לא להיות עצלנים, ליצור קשר עם הספקים הקבועים שלכם ולבקש חשבונית מס.
2.  בדיקה ובחינה של הוצאות חד פעמיות– נסיעה לחול למטרות עסקיות, השתתפות בכנסים או השתלמויות מקצועיות ועוד. גם כאן חשוב לבדוק ולוודא שכל אותן הוצאות נלקחו בחשבון הן מבחינת מס הכנסה והן מבחינת מע”מ.
3.  בדיקת התאמות הסכומים שדווחו למס הכנסה ולמס ערך מוסף – התאמת המחזור שדווח לצרכי תשלום מקדמות למחזור בפועל והשלמת ההפרשים בדוח נובמבר-דצמבר.
4.  מאזן בוחן – לאחר שווידאנו שכל ההוצאות בעסק נלקחו בחשבון חשוב לבצע בדיקה (במידה ויש לכם שירותי הנהלת חשבונות/רואה חשבון מומלץ לבקש מהם) מה צפויה להיות ההכנסה החייבת לשנת 2018 ומה חבות המס בניכוי המקדמות וניכוי מס במקור במידה ושילמתם ו/או אין לכם פטור מניכוי מס במקור.
5.  תכנון מס ומקסום רווחים – עכשיו כשהתמונה יותר ברורה, במידה והעסק מגיע להכנסה שחייבת במס, ישנן מספר פעולות שניתן לעשות על מנת להקטין את חבות המס ולמקסם את הרווח.
6.  הקדמת הוצאות/השלמת התחייבויות מראש – על מנת להקטין את ההכנסה החייבת למשל: הקדמת תשלום חשמל, הוצאות משרד, משכורת עובדים וכו’.
7.  רכישת מלאי – “שקל למלאי שקל לרווח”.
8.  רווחי הון – ניתן לקזז רווחי הון עם הפסדי הון באותה שנת מס, כלומר, במידה ויש לנו ניירות ערך שצברו הפסדים כדאי לממש אותם כנגד ניירות ערך שצברו רווחים ו/או כנגד כל רווח הון אחר כמו דיבידנד/מכירת רכוש קבוע ובכך לקזז את חובת המס.
9.  הפקדה לקרן השתלמות – קרן השתלמות, הינה חסכון הוני לתקופה של 6 שנים, פדיון הקרן פטור ממס כמו כן בגין ההפקדה ניתנת הטבת מס.
10.  הפרשות לקופות גמל ואובדן כושר עבודה – גם כאן ישנה הטבת מס בגין הפקדה עד גובה מסוים כאחוז מההכנסה.
11. בחינת כדאיות שינוי סיווג העוסק – נקודת זמן חשובה לבחון את התפתחות העסק במהלך 2018 מול שנה קודמת, לבנות תוכניות עבודה לקראת 2019 ובהתאם לכך לבחון האם משתלם מבחינת מיסויי לעבור מעוסק מורשה לחברה בע”מ ולהפך.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואין לראות בו כתחליף לייעוץ מקצועי, הטיפים ניתנים כרעיונות ליישום במסגרת עיסקית לקראת תום השנה.

לקבלת ייעוץ מקצועי צרו קשר!

אולי יעניין אותך גם:

ביטקוין – היבטי מס

משקיעי ביטקוין? אתם חייבים כסף למס הכנסה! בואו להבין מדוע אז מה זה בעצם ביטקוין? ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שנוצר ומוחזק בצורה אלקטרונית. המטבע אינו נשלט ע"י שום גוף ומיוצר ע"י אנשים בכל העולם באמצעות מחשבים. כדי להבין מה זה...

השינויים הצפויים של ענף היהלומים – היבטי מס הכנסה

השינויים הצפויים של ענף היהלומים - היבטי מס הכנסה אחרי מספר שנים שמס הכנסה בוחן את אופן הטיפול של ענף היהלומים, פורסם בספטמבר 2018 הנחיות חדשות בדבר ניהול ספרים של יהלומנים אשר ייכנסו לתוקף בינואר 2019 וישנו באופן מהותי את...

עשר הטעויות הנפוצות של בעלי עסקים

כעצמאים אנחנו עובדים קשה, מאד. משקיעים מעל ומעבר בעסק, מבחינת אנרגיה, זמן וכסף. מוכנים להקריב הרבה בשביל ההצלחה שלו (ושלנו), אבל עדיין אנחנו עושים כמה טעויות לאורך הדרך שמעכבות את התפתחות העסק. ריכזנו את עשרת הטעויות הנפוצות, שחוסמות את הפוטנציאל...