ליווי דרופשיפינג

אז מה זה בעצם דרופשיפינג? דרופשיפינג הינו מושג המתייחס  לשיטת מכירת מוצרים ברשת. בשיטה זו המוכר אינו צריך להחזיק מוצרים כלל, במלאי או במחסן והוא מהווה מעין מתווך או איש ביניים. המוצר נשלח ישירות לקונה באמצעות היצרן או הספק והמוכר גוזר את הרווח על העסקה, שהינו ההפרש בין מחיר המכירה לקונה לבין מחיר הקנייה אצל הספק.

במידה ויש לכם עסק או אתם מקימים עסק לדרופשיפינג חשוב להכיר את כל היבטי המס על מנת להתנהל בצורה נכונה מול רשויות המס. חלה חבות מס וביטוח לאומי ככל עסק גם על מסחר באינטרנט.

מע”מ

במידה והקנייה מתבצעת מספקים מחו”ל והמכירה מתבצעת ללקוחות בחו”ל אין צורך לפתוח תיק במע”מ.

במידה ואתם לא עומדים בקריטריון לעיל והחלטתם לפתוח תיק עצמאי ולא חברה בע”מ ישנן שתי אפשרויות:

עוסק מורשה – חייב בתשלום מע”מ על ההכנסות ורשאי לקזז מע”מ על ההוצאות.

עוסק פטור – לא חייב בתשלום מע”מ על ההכנסות ואינו רשאי לקזז מע”מ על ההוצאות.

הגדרה לעוסק מורשה: עוסק מורשה מוגדר כעוסק שמחזור עסקאותיו בשנה עולה על סכום מסוים, כאשר התקרה לשנת 2018 היא 98,707 ש”ח. כמו כן ישנה רשימה של מקצועות ועיסוקים (בעיקר מקצועות חופשיים) שחייבים להירשם כעוסק מורשה. ראה רשימת מקצועות חופשיים.

המשמעות של המורשה הוא שהעסק חייב בתשלום מע”מ בגין עסקאות וזכאי למע”מ תשומות בגין הוצאותיו. עוסק מורשה רשאי להוציא חשבוניות מס בגין עסקאות שביצע.

עוסק מורשה חייב בדיווח שוטף למע”מ פעם בחודש או חודשיים ופעם בשנה למס הכנסה. הכנסותיו חייבות במס לפי מדרגות מס המופיעות בפקודת מס הכנסה.

עסקאות יצוא אינן חייבות במע”מ אם הותר לגביהן רשימון יצוא לפי חוק מע”מ מכיוון שהעסקה היא עם תושב חוץ. מסיבה זו יש עדיפות לפתוח עוסק מורשה מכיוון שלא יהיה מע”מ על ההכנסות אך יהיה החזר מע”מ על ההוצאות. חשוב לציין שאם לא הוצא רשימון יצוא יהיה מע”מ רגיל על העסקאות. רשימון יצוא מופק על ידי סוכן מכס.

משרדי מע”מ בודקים את העסקאות של דרופשיפינג ובמידה והן עומדות בהגדרה לא מאפשרים פתיחת תיק במע”מ על מנת שלא יקוזז מע”מ על ההוצאות בלבד.

במידה ומתבצעת מכירה חד פעמית היא מוגדרת עסקת אקראי ואין צורך בפתיחת תיק במע”מ אך יש לדווח עליה למס הכנסה.

מס הכנסה

בעסקאות דרופשיפינג יש אופציה להוציא חשבונית וקבלה על סכום העמלה בלבד כלומר על ההפרש בין מחיר המכירה למחיר הקנייה.

ככל עסק יש לעמוד בהוראות ניהול ספרים כגון הנפקת חשבוניות, תיעוד מסמכים וכו’. כמו כן ניתן להכיר בהוצאות הרלוונטיות לתפעול העסק כגון עמלות (איביי, אמאזון וכדומה), תוכנות, מחשבים והוצאות של הבית (במידה וממנו מתנהל העסק) כקיזוז מההכנסה וכך להקטין את חבות המס.

ביטוח לאומי

יש לשלם ביטוח לאומי על פי חוק על רווחי העסק. רווח יחשב ההפרש בין מחיר המכירה לקנייה בדומה לחישוב הרווח למס הכנסה.

מכס

יש להפיק על פי פקודת המכס רשימון יצוא באמצעות סוכן מכס הכולל פרטים לגבי העסקאות.

יש אפשרות להפיק רשימון יצוא מרוכז תחת תנאים מסוימים במידה ומדובר בעסקאות קטנות (משלוח בודד פחות מ-250 דולר) וכך לחסוך הפקת רשימון שעולה מאות שקלים. זאת עושים באמצעות סוכן מכס.

חבילת ליווי דרופשיפינג, כוללת:

●  פתיחת תיקים ברשויות.
●  ליווי ויעוץ שוטף.
●  שירותי הנהלת חשבונות.
●  הפקת חשבוניות.
●  דיווחים שוטפים לרשויות.
●  הגשת דוח שנתי.

 

לקבלת מידע נוסף לגבי חבילת דרופשיפינג צרו קשר!

 

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואין לראות בו כתחליף לייעוץ מקצועי.

אולי יעניין אותך גם:

ביטקוין – היבטי מס

משקיעי ביטקוין? אתם חייבים כסף למס הכנסה! בואו להבין מדוע אז מה זה בעצם ביטקוין? ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שנוצר ומוחזק בצורה אלקטרונית. המטבע אינו נשלט ע"י שום גוף ומיוצר ע"י אנשים בכל העולם באמצעות מחשבים. כדי להבין מה זה...

השינויים הצפויים של ענף היהלומים – היבטי מס הכנסה

השינויים הצפויים של ענף היהלומים - היבטי מס הכנסה אחרי מספר שנים שמס הכנסה בוחן את אופן הטיפול של ענף היהלומים, פורסם בספטמבר 2018 הנחיות חדשות בדבר ניהול ספרים של יהלומנים אשר ייכנסו לתוקף בינואר 2019 וישנו באופן מהותי את...

עשר הטעויות הנפוצות של בעלי עסקים

כעצמאים אנחנו עובדים קשה, מאד. משקיעים מעל ומעבר בעסק, מבחינת אנרגיה, זמן וכסף. מוכנים להקריב הרבה בשביל ההצלחה שלו (ושלנו), אבל עדיין אנחנו עושים כמה טעויות לאורך הדרך שמעכבות את התפתחות העסק. ריכזנו את עשרת הטעויות הנפוצות, שחוסמות את הפוטנציאל...